Římskokatolická farnost svatého Martina v Holicích

Vítejte na našem webu

Vstoupili jste na internetové stránky Římskokatolické farnosti Holice. Stojí v ní farní kostel svatého Martina v Holicích a filiální kostel svatého Václava v Horních Ředicích.

Farnost však tvoří především lidé. Navštěvují kostely, prožívají nejen v nich společné chvíle a stávají se farní rodinou.

Web ať slouží farníkům, členům farní rodiny, ale také příznivcům či příležitostným nebo náhodným návštěvníkům. Chceme i touto formou otevřít dveře našich kostelů a podělit se o poklady, radosti i starosti, které nám do (farního) života dobrý Bůh přináší.

Zvon Martin z roku 1499, foto: Petr Jan Juračka

Chystáme

Bohoslužby jsou otevřené pro přítomnost věřících bez omezení počtu za dodržování výše uvedených opatření.

Sbírka na zvony

Dnešní čtení

Farní kalendář

Spustili jsme přihlášování na Farní tábor. Potřebné informace a přihlášku najdete zde.

Základní informace k protiepidemickým opatřením při bohoslužbách

Aktualizováno 1. 5. 2021
  • Účast na bohoslužbě je možná za podmínek:

• ochranný prostředek dýchacích cest (tj. respirátor nebo nanorouška),

• rozestupy 2 metry (s výjimkou členů domácnosti),

• před vstupem dezinfekce rukou.

• Aktuální informace sledujte zde na farním webu.

• Jednejme odpovědně, zachovejme klid a důvěru v Boží lásku a moudrost.

Farní chat

V posledním roce máme menší moznost se vidět, promluvit si, předat si novinky, podělit se o radost nebo starost, povyprávět vtipy... Zdá se, že tyto časy ještě chvíli potrvají. Proto jsme založili farní chat, kam může kdokoli vstoupit a zapojit se podle své chuti a možností. Podmínkou je vzájemná úcta, otevřenost k odlišným názorům a samozřejmě slušné chování. Máte-li zájem být u toho, nainstalujte na svůj mobilní telefon aplikaci WhatsApp a připojte se do naší skupiny.