Římskokatolická farnost svatého Martina v Holicích

Vítejte na našem webu

Vstoupili jste na internetové stránky Římskokatolické farnosti Holice. Najdete v ní farní kostel svatého Martina v Holicích a filiální kostel svatého Václava v Horních Ředicích.

Farnost však tvoří především lidé. Navštěvují kostely, prožívají v nich společné chvíle a stávají se farní rodinou.

Web ať slouží farníkům, členům farní rodiny, ale také příznivcům či příležitostným nebo náhodným návštěvníkům. Chceme i touto formou otevřít dveře našich kostelů a podělit se o poklady, radosti i starosti, které nám do (farního) života dobrý Bůh přináší.

Zvon Martin z roku 1499, foto: Petr Jan Juračka

Chystáme

Noc kostelů v kostele svatého Martina v Holicích letos připomene sté narozeniny P. Jiřího Mannla, 75. výročí konce druhé světové války (holické povstání). Dále nabídne besedu s vojenským kaplanem jáhnem Milanem Novotným, který se v dubnu vrátil z mise v Afghánistánu. Těšit se rovněž můžete na instrumentální i sborovou hudbu v podání malých i velkých hudebníků z naší farní rodiny. Ještě jednou také postavíme v kostele studio a spustíme živé vysílání na našem YouTube kanále. Staňte se součástí holické Noci kostelů před kamerou nebo u monitoru.

Sbírka na zvony

Dnešní čtení