Římskokatolická farnost svatého Martina v Holicích


Vítejte na našem webu

Vstoupili jste na internetové stránky Římskokatolické farnosti Holice. Stojí v ní farní kostel svatého Martina v Holicích a filiální kostel svatého Václava v Horních Ředicích.

Farnost však tvoří především lidé. Navštěvují kostely, prožívají nejen v nich společné chvíle a stávají se farní rodinou.

Web ať slouží farníkům, členům farní rodiny, ale také příznivcům či příležitostným nebo náhodným návštěvníkům. Chceme i touto formou otevřít dveře našich kostelů a podělit se o poklady, radosti i starosti, které nám do (farního) života dobrý Bůh přináší.


Zvon Martin z roku 1499, foto: Petr Jan Juračka

Základní informace k protiepidemickým omezením bohoslužeb

Aktualizováno 1. 3. 2021
  • Bohoslužby v našem kostele maximálně 20 osob, včetně celebranta a asistence.

  • Mše svaté v kostele svatého Martina v neděli a obvyklé všední dny na domluvené úmysly (intence). Dodržujme prosím uvedené omezení. Účast na bohoslužbě domluvte s P. Radkem Martinkem. Dejte prosím přednost těm, kteří nemohou sledovat online přenosy.

  • Dispens od povinné účasti na nedělní bohoslužbě udělil biskup Jan všem, kdo se jí nemohou zúčastnit.

  • Přenosy nedělní bohoslužby z našeho kostela v 9:30 na YouTube kanálu Farnost Holice. Je to možnost spojit se v našem společenství alespoň na dálku.

  • Pokud potřebujete duchovní službu, kontaktujte P. Radka Martinka na telefonním čísle 605 435 861, nebo e-mailem farar@farnost-holice.cz.

  • Aktuální informace sledujte zde na farním webu.

  • Jednejme odpovědně, zachovejme klid a důvěru v Boží lásku a moudrost.

Chystáme

Na našem YouTube kanále vysíláme nedění bohoslužby z kostela svatého Martina.


Sbírka na zvony


Dnešní čtení

Farní chat

V posledním roce máme menší moznost se vidět, promluvit si, předat si novinky, podělit se o radost nebo starost, povyprávět vtipy... Zdá se, že tyto časy ještě chvíli potrvají. Proto jsme založili farní chat, kam může kdokoli vstoupit a zapojit se podle své chuti a možností. Podmínkou je vzájemná úcta, otevřenost k odlišným názorům a samozřejmě slušné chování. Máte-li zájem být u toho, nainstalujte na svůj mobilní telefon aplikaci WhatsApp a připojte se do naší skupiny.