Římskokatolická farnost svatého Martina v Holicích

Vítejte na našem webu

Vstoupili jste na internetové stránky Římskokatolické farnosti Holice. Stojí v ní farní kostel svatého Martina v Holicích a filiální kostel svatého Václava v Horních Ředicích.

Farnost však tvoří především lidé. Navštěvují kostely, prožívají nejen v nich společné chvíle a stávají se farní rodinou.

Web ať slouží farníkům, členům farní rodiny, ale také příznivcům či příležitostným nebo náhodným návštěvníkům. Chceme i touto formou otevřít dveře našich kostelů a podělit se o poklady, radosti i starosti, které nám do (farního) života dobrý Bůh přináší.

Zvon Martin z roku 1499, foto: Petr Jan Juračka

Základní informace k protiepidemickým opatřením při bohoslužbách

Aktualizováno 1. 5. 2021
  • Účast na bohoslužbě je možná za podmínek:

• ochranný prostředek dýchacích cest (tj. respirátor nebo nanorouška),

• rozestupy 2 metry (s výjimkou členů domácnosti),

• před vstupem dezinfekce rukou.

• Aktuální informace sledujte zde na farním webu.

• Jednejme odpovědně, zachovejme klid a důvěru v Boží lásku a moudrost.

Chystáme

Bohoslužby jsou otevřené pro přítomnost věřících bez omezení počtu za dodržování výše uvedených opatření.

Sbírka na zvony

Dnešní čtení

Farní chat

V posledním roce máme menší moznost se vidět, promluvit si, předat si novinky, podělit se o radost nebo starost, povyprávět vtipy... Zdá se, že tyto časy ještě chvíli potrvají. Proto jsme založili farní chat, kam může kdokoli vstoupit a zapojit se podle své chuti a možností. Podmínkou je vzájemná úcta, otevřenost k odlišným názorům a samozřejmě slušné chování. Máte-li zájem být u toho, nainstalujte na svůj mobilní telefon aplikaci WhatsApp a připojte se do naší skupiny.