Uctění památky zesnulých na hřbitově

02.11.2010 17:00

V úterý 2. listopadu jsme ve hřbitovní kapli Nanebevzetí Panny Marie uctili památku Všech věrných zemřelých. Možná, že jsme tím navázali na někdejší tradici, pravdou ovšem je, že více jak čtvrt století se na holickém hřbitově nic podobného nekonalo. Bohoslužba slova, kterou vedl P. Miloslav Brhel, začala v sedmnáct hodin a po ní se P. Míla vypravil na hřbitov vykropit hroby. Při té příležitosti opět zazněl z věže kapličky zvon.

Účast nás nad očekávání překvapila. Kaplička byla plná do posledního místa a řada lidí postávala venku. Odhadujeme, že přišlo okolo osmdesáti lidí. Díky všem, kteří přišli. Poděkování patří i majiteli pohřebního ústavu Petru Rychlíkovi, který v kapličce uklidil a připravil ji na důstojný průběh obřadu.

Na několik fotografií z bohoslužby se můžete podívat ve fotogalerii.