Koncert Slávka Klecandra

24.03.2013 16:00

Srdečně vás zveme na postní koncert Slávka Klencandra, zkušeného písničkáře, zpěváka, kytaristy a kapelníky skupiny Oboroh. Koncert je nazván jako nové CD Oborohu "Šel přes potok Cedron k hoře" a zazní v něm pašijové písně. Přijďte na Květnou neděli 23. března v 16 hodin.

Sólové vystupování mi - na rozdíl od hraní s kapelou - umožňuje volný pohyb v čase mé muzikantské historie, ať už jde o žalmy nebo o písně s vlastními texty. Ačkoli má každý koncert jisté proporce a  stavbu, lze jej okamžitě přizpůsobovat situaci a prostředí. Svou roli při výběru písní hraje samozřejmě i období, v němž se právě koncert odehrává. V čase adventním nebo vánočním, navíc třeba v sakrálním prostoru, vystoupení vypadá jinak než uprostřed léta pod širým nebem na festivalu na plovárně. Společným jmenovatelem téměř všech textů, ať už jde o zhudebněné žalmy nebo vlastní tvorbu, je ale vždy člověk a různé podoby jeho reflexe Boží přítomnosti.
Koncertuji s pomocí kvalitní aparatury, několika různých kytar a foukacích harmonik. Jde mi o to, aby na mých sólových recitálech i u písní známých z nahrávek s Oborohem nebo s jinými muzikantskými přáteli nespadla instrumentální stránka do roviny jednoduchých doprovodů, nýbrž aby sama o sobě nesla hudební sdělení.

S. Klecandr

A pokud jde o sílu jeho osobnosti, sálá z každé odehrané noty.

Jindřich Göth v časopise Big Beng!

A když se vám někdy podaří slyšet Slávka živě a samotného, budete překvapeni, kolik muziky dokáže ještě dnes jeden člověk s kytarou  udělat.

Milan Tesař, redaktor Rádia Proglas

Netušil jsem ale, jaká síla bude vyzařovat ze Slávka Klecandra ...

Jiří moravský Brabec v časopise Folk&Country