Velikonoční koncert Svatomartinského sboru

15.04.2012 17:00

Odpoledne druhé neděle velikonoční naplní prostory holického farního kostela svatého Martina zpěv a hudba v podání členů Svatomartinského sboru.

Program letošního velikonočního koncertu zpěváků, kteří působí při kůru zdejšího kostela, nabídne vokální skladby českých barokních skladatelů, například Adama Václava Michny z Otradovic, ale i kusy instrumentální. Těšit se můžete například na monumentální Fantasii tristis Františka Xavera Thuriho či na malebné skladby italských mistrů. Na programu nebude chybět ani výběr z varhanní literatury a zazní tedy i nedávno opravené varhany.

Při velikonočním koncertu Svatomartinského sboru, který zazní v neděli 15. dubna od 17 hodin v kostele svatého Martina, si můžete zakoupit i první CD sboru Laudemus omnes Dominum, které vyšlo v prosinci loňského roku. Svatomartinský sbor si k jeho tvorbě přizval jako hosta Libuši Strakovou. Vstupné na koncert je dobrovolné, CD stojí 100,- Kč.