Pouťové svatomartinské odpoledne

13.11.2011 08:00

Na neděli po svátku svatého Martina, letos 13. listopadu, připadá v Holicích poutní slavnost ke cti patrona našeho kostela, tourského biskupa svatého Martina. V 8 hodin začne v kostele slavnostní poutní mše svatá.

Od třetí hodiny po poledni se v areálu farního kostela koná pouťové Svatomartinské odpoledne. Pro děti budou připraveny hry nejen s martinskou tematikou, chybět nebude ani ochutnávka svatomartinského vína, svařené víno, k zakousnutí svatomartinské rohlíčky. Jako v loňském roce se i letos po setmění, asi v 17 hodin, vypravíme do průvodu, který zakončíme v potemnělém kostele. Nezapomeňte si s sebou tedy vzít lucerničky, lampiony nebo podobná svítidla. A zda k nám opět přijede na bílém koni sám Martin, to se necháme překvapit. Určitě přijďte v hojném počtu oslavit holickou pouť.